Program. Z czym kojarzy się to słowo ? Nie jestem ani politykiem, ani biologiem ani informatykiem więc moje skojarzenie słowa “program” zależy od kontekstu wypowiedzi.
Gdy usłyszę samo słowo “program” bez kontekstu to nie skojarzę z niczym.
Politykowi słowo to skojarzy się z programem wyborczym zapewne, biologowi z kodem DNA, nauczycielowi z programem nauczania, a informatykowi z programem komputerowym.
Mogą być jeszcze programy wycieczek, posiedzeń czy spotkań. Swoje programy mają pralki i kanały telewizyjne. Program to po prostu plan działania.

Przyszła mi kiedyś do głowy taka myśl, że stworzenie jakiegoś programu niezależnie od tego w jakim kontekście rozumiemy to słowo, raczej trudne nie jest.
Wydaje mi się, że nawet Stwórca DNA nie napracował się zbyt ciężko i chyba warto spróbować stworzyć jakiś program aby się o tym empirycznie przekonać.
Poniżej kilka programów, które “popełniłem” na komputery PC:

C4G net v2.0 program do archiwizacji back-up i analizy błędów robotów f-my COMAU,
E-sprawdzian program dla nauczycieli do tworzenia testów
oraz dwie proste gry: Układanka oraz Malowanie płotów 😉

Malowanie płotów
Gra edukacyjna wspierająca naukę matematyki w zakresie klas I-III szkoły podstawowej. Program spakowany do archiwum ZIP. Aby uruchomić grę należy archiwum wyodrębnić (rozpakować).
Program bezpłatny.

Układanka
Prosta gra logiczna. Zadanie wydaje się proste ale takie nie jest. Celem gry jest jak najszybsze ułożenie guzików po kolei poziomymi rzędami zaczynając od lewego górnego rogu. Program spakowany do archiwum ZIP. Aby uruchomić grę należy archiwum wyodrębnić (rozpakować).
Program bezpłatny.

E-SPRAWDZIAN
Program dla nauczycieli szkół podstawowych. Umożliwia stworzenie testów dla uczniów z dowolnego przedmiotu, które łączą pytania z grafiką lub wykresem. Dla zaawansowanych w technikach webowych nauczycieli możliwe jest tworzenie testów, które są dostępne dla uczniów przez internet.
Program bezpłatny.

C4G Net v2.0
MultiTool do archiwizacji przez sieć programów robotów firmy COMAU C4G
Oprócz samej archiwizacji program umożliwia analizę błędów zgłaszanych przez system robota. Program jest nadal ulepszany więc instrukcja dołączona trochę nie nadąża za bieżącą wersją 🙂
Program na licencji shareware.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *