Pomimo zastoju w grze prace nad ulepszeniem aplikacji doprowadziły do powstania wersji 2.0 miniCity.
W nowej odsłonie aplikacji miniCity użytkownicy mają do dyspozycji funkcję szukania miejsca w Pszczynie, które jest rozwiązaniem zadania.
To ułatwienie dla tych, którzy nie potrafią znaleźć rozwiązania zagadki przedstawionej w zadaniu, a chcieliby pomóc fundacji Arkadia – przypominam, że każde zgłoszone rozwiązanie zadania premiowane jest 2 złotówkami wrzuconymi do skarbonki.

Nowa funkcja miniCity

Aby uaktywnić szukanie należy wybrać pole z cyfrą “2”.
Wyświetli się mapa Pszczyny. W dolnej części ekranu klikamy w napis “klucze” i po kolei pobieramy wszystkie dostępne klucze.
Oczywiście w smartfonie musi być aktywne połączenie z internetem oraz aktywna funkcja lokalizacji GPS.

Teraz możemy użyć czerwonego przycisku “sprawdź odległość“. Wynikiem działania tego przycisku jest wyświetlenie informacji jak daleko jesteś od szukanego miejsca.
Po przejściu kilkudziesięciu metrów ponowie użyj “sprawdź odległość” – jeśli odległość się zmniejsza to znak, że idziesz w dobrym kierunku.
Kolor przycisku zmienia się w zależności od odległości od szukanego miejsca. Zielony oznacza, że jesteś w pobliżu lub u celu.

Rozwiązania zadań można wysłać również e-mailem

Jest też możliwość wysłania rozwiązania zagadki e-mailem.
Wystarczy po dotarciu do celu zrobić zdjęcie obiektu będącego rozwiązaniem zadania i wysłać je na adres info@jankowice.pl
Oczywiście najprościej wysłać zgłoszenie z aplikacji miniCity. Służy do tego przycisk START na głównym ekranie aplikacji.

Zapraszamy do zabawy

Wszystkich odwiedzających www.jankowice.pl również zapraszam do włączenia się do gry bo niestety na razie brak zainteresowania zabawą, a przecież można i nawet trzeba wychodzić na spacery 🙂
Fundacja Arkadia obiecała rozpropagować zabawę w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że za jakiś czas sympatycy fundacji dołączą do zabawy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *