Wybory sołtysa i Rady Sołeckiej przyniosły spodziewane przetasowania personalne. W szranki wyborów na sołtysa Jankowic stanął Marek Wojtala i … nikt więcej. Zważywszy na fakt, że wyboru nie było to uczestnicy zebrania wiejskiego wybrali kandydata najlepszego z możliwych.
Po 3 kadencjach ‘sołtysowania’ w Jankowicach żegnamy Michała Pudełko, który obecnie jest radnym powiatowym z wygaszonym mandatem (ponownie liczone są głosy). Warto dodać, że startował z listy KW Ziemia Pszczyńska. Dla zamiejscowych czytelników dodam, że to taka lokalna Platforma Obywatelska, która na czas wyborów zeszła do podziemia ze swoimi sztandarami i nazwą 🙂
Michał Pudełko nie był może idealnym sołtysem ale na pewno lepszym od swojego poprzednika czy raczej poprzedniczki. Ja wspominam go dobrze.

Jak mówi przysłowie “nowa miotła lepiej zamiata”. Czeka nas zatem krótki okres entuzjazmu nowego sołtysa i chęć zamian oczywiście na lepsze. Na razie widać to tylko na oficjalnym portalu sołectwa http://jankowice.info ale mam nadzieję, że entuzjazm i zapał nowego sołtysa pójdzie o wiele dalej i już wkrótce będziemy świadkami “dobrej zmiany” w naszym sołectwie w szerszym wymiarze.

Na koniec warto wspomnieć o nowo wybranej Radzie Sołeckiej, w skład której weszli:
Andrzej Lukowiec, Grzegorz Bratek, Tadeusz Żupa, Agnieszka Maciejok, Czesław Wiera i Jan Pitlok.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *