Emocje wywołane wieściami o ‘seksie grupowym’ omawianym na sesji Rady Miejskiej w Pszczynie już opadły więc czas na spokojną analizę wydarzeń i wyciągnięcie wniosków.

Po pierwszych doniesieniach o temacie ‘grupowego seksu’ poruszonym na sesji Rady miejskiej w Pszczynie chciałem na Facebooku  napisać wielkimi literami “Jankowice przepraszają za radnego Wróbla” ale na szczęście się powstrzymałem. Nikt nie dał mi mandatu abym się wypowiadał za Jankowice, a radny Wróbel taki mandat posiada i przemawia na sesji Rady Miejskiej w naszym imieniu. Mało tego, ten mandat jest mocny ponieważ otrzymał więcej głosów niż radna Dyrda, która jakby nie patrzeć jest dyrektorką liceum w Pszczynie…
Prawda jest taka, że radnych wybraliśmy wszyscy nawet ci, którzy nie znaleźli czasu aby pofatygować się do lokalu wyborczego. To są nasi radni i będą nimi przez 5 najbliższych lat. Nie będą pod nimi kopał dołków bo to niczemu nie służy. Trzeba raczej szukać ich plusów bo inaczej radni z Jankowic będą marginalizowani i spotka ich obstrukcja lub określenia rodem z przedszkolnej piaskownicy jak to, którego użył w stosunku do radnego Wróbla przewodniczący (!) Rady Miejskiej w Pszczynie niejaki Szczotka. (szczegóły tutaj…)
Pomówmy więc o plusach wybuchu afery z ‘grupowym seksem’ w tle:

  • Radny z Jankowic jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym medialnie radnym Rady Miejskiej w Pszczynie gdyż zadziałała tu zasada znana z Hollywood “nieważne czy piszą o Tobie dobrze czy źle – ważne, że piszą”. Przed wybuchem afery był szarym, nikomu nie znanym radnym z Jankowic. Obecnie jest medialną gwiazdą: dla jednych pozytywnym strażnikiem wartości moralnych, a dla innych ciemnym charakterem, który nie zna się na żartach burmistrza Skrobola.
  • Burmistrz Skrobol będzie w czasie swych publicznych oracji uważniej dobierał słowa bo faktycznie wyskoczył z tym “grupowym seksem” jak Filip z konopi. Nie to miejsce, nie to towarzystwo i nie czas na takie żarciki.
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie niejaki Szczotka Leszek ukróci swoje prostackie, żeby nie powiedzieć bucowate docinki w stosunku do radnego z Jankowic ponieważ wie, że staną się one tematem dyskusji na sesji tejże Rady (?) .

Warto zwrócić uwagę, że radny będący Przewodniczącym RM zwracając się do innego radnego na terenie UM per “radny od grupowego seksu” drwi nie tylko z tego radnego i tych ponad 500 osób, które oddały na niego głos ale też z całego okręgu wyborczego, który ten radny reprezentuje. Nie wiem jakie szkoły i uniwersytety pokończył Przewodniczący RM w Pszczynie ale wiem na pewno, że kultury osobistej, której Przewodniczącemu Szczotce nie stało nie wynosi się ze szkół bo jej tam nie wykładają.

       Oczami ciężko pracującego i płacącego podatki N.R. , z których część idzie na diety radnych miejskich w Pszczynie i na niemałe uposażenie burmistrza Pszczyny  sprawa wygląda nie najlepiej.
Parafrazując prorocze słowa Andrzeja Leppera powiem tak: “Wersalu na sesjach Rady Miejskiej w Pszczynie nie ma i raczej już nie będzie …” .

N.R.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *